Grāmata: Kara māksla, Sun Dzi (ISBN 978-9984-49-371-8)

Kopš 2011.gada septembra grāmatnīcās ir pieejama slavenā ķīniešu karavadoņa un stratēģa Sun Dzi klasiskais darbs „Kara māksla” Ivara P. tulkojuma interpretācijā no krievu un angļu valodām.

Traktātā īsu pamācību veidā Sun Dzi ir definējis kara vešanas pamatprincipus, kas savu aktualitāti nav zaudējuši arī mūsdienās un joprojām tiek plaši izmantoti gan politikā, gan biznesā, gan arī sadzīvē.

„Karš ir maldināšanas māksla. Maldini, un Tu uzvarēsi.”, saka Sun Dzi. „Tas, kurš pārzina kara mākslu, pakļauj svešas armijas bez kaujām, ieņem svešus nocietinājumus bez uzbrukumiem un iekaro svešas valstis bez ilgstošiem kariem.” Šie un citi principi ir vadošo politiķu, biznesmeņu un ierēdņu ābece un, zinot to, vai gan ir vērts brīnīties par vadošo aprindu melošanu, liekuļošanu, maldināšanu un arvien lielāku uzticības krīzi pārvaldes institūcijām.

Sun Dzi dzīvoja VI vai IV gadsimtā pirms mūsu ēras un pateicoties Sun Dzi uzvarām viņa valsts iekļāvās civilizēto Ķīnas teritoriju vidū. Atvaļinājies no dienesta, pēc valdnieka lūguma Sun Dzi sarakstīja traktātu “Kara māksla”.

Salīdzinājumā ar iepriekš izdoto Kara mākslas versiju (Suņdzi „Karamāksla”), šis izdevums ir īsāks, lētāks un pats tulkojums saprotamāks.

Grāmatas elektroniskā versija bez maksas ir pieejama internetā. Joprojām ir pieejama arī grāmatas drukātā versija, cena – 6 Eiro.

Anotācija:
Pateicoties Sun Dzi uzvarām, U valsts pieņēmās varenībā un iekļāvās civilizēto Ķīnas teritoriju vidū. Atvaļinājies no dienesta, pēc Ho Ļuja lūguma Sun Dzi sarakstīja traktātu “Kara māksla”, kas ir vispopulārākais senķīniešu traktāts par politiku un stratēģiju. Lai gan darbs sarakstīts pirms vairākiem tūkstošiem gadu, tajā aprakstītie principi ir joprojām aktuāli un tiek plaši izmantoti politikā, biznesā un sadzīvē, tāpēc katram ieteicams vismaz vienreiz izlasīt šo traktātu.

***

Bezmakasas elektroniskā versija: http://host-a.net/u/ipizdevnieciba/Kara_maksla_SunDzi_elektr_ver_doc_pdf.zip ; http://www.mediafire.com/file/1ubzfllu9f34wp4/Kara_maksla_SunDzi_elektr_ver_doc_pdf.zip/file

This entry was posted in Grāmatas. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s